Długo oczekiwane zwycięstwo!

Zaborzanka wygrała 1:0 z LKS Bobrek.
Mecz miał swoje podteksty. To, że zawodnicy znają się między sobą jest normalne w lokalnych ligach. Dodatkowo Rafał Przybyła, grający trener Zaborzanki, wcześniej był zawodnikiem LKS Bobrek. Razem z Marcinem i Michałem Barciakami, czyli zawodnikami klubu z gminy Chełmek, pracuje w Akademii Piłkarskiej Unia Oświęcim.

– Przed meczem w szatni postawiłem sprawę jasno. Cieszy mnie postawa na treningach i atmosfera w drużynie, ale trenera seniorów rozlicza z wyników. Powiedziałem zawodnikom, że jeśli przegramy ten mecz, to podam się do dymisji – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

LKS Bobrek również miał, o co walczyć. Podopieczni Dariusza Łukaszki i Pawła Wierzbica potrzebowali zwycięstw, jeśli chcieli się utrzymać w ścisłej czołówce A klasy.

Mecz był bardzo wyrównany. Obie drużyny grały ostrożnie i nie stworzyły sobie wielu sytuacji podbramkowych. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 80. minucie. Wróbel uderzył ze środka z około 20 metrów. Był to płaski strzał, po którym piłka znalazła się w siatce. Goście dopiero w końcówce stworzyli sobie dogodne okazje do strzelenia gola. Jarosz oddał strzał z metra, ale trafił w słupek, a Nowotarski w sytuacji sam na sam uderzył z pięciu metrów, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

– To był mecz walki. Ani my ani oni nie mieliśmy wielu dogodnych sytuacji. Wydaje mi się, że to jednak my włożyliśmy trochę więcej sił w ten mecz niż rywal. Można to nazwać takim „przepchanym” zwycięstwem – powiedział Rafał Przybyła, grający trener Zaborzanki Zaborze.

– To by najsłabszy nasz mecz w tej rundzie. Gra nam się nie układała. Spotkanie było wyrównane. My zaatakowaliśmy mocniej dopiero w końcówce, ale nie mogliśmy się wstrzelić – powiedział Dariusz Łukaszka, trener LKS Bobrek.

Sobota Zaborzanka Zaborze – LKS Bobrek 1:0 (0:0)
Bramka:1:0 Wróbel (80.)

Zaborzanka Zaborze:Oczkowski – Kleczkowski (67. Węgrzyn), Gajewski, Herma, Malinkiewicz (28. Szabla), Przybyła (75. Wąsik) – G. Stańczyk, Semik, Wróbel, Łach – Krawczyk (85. Gaj).

LKS Bobrek:Korzec, Samuś, Matlak, Pater, Chylaszek, Żyła, Tomasik (65. Nowotarski), Dziędziel (46. Jarosz), Michał Barciak, Wierzbic, Marcin Barciak. Trenerzy: Dariusz Łukaszka i Paweł Wierzbic.