Gospodarze górą

Zaborzanka wygrała z LKS Gorzów 5:2.

Dla Zaborzanki był to pierwszy mecz w A klasie po awansie uzyskanym w poprzednim sezonie. LKS Gorzów to aktualny wicemistrz A klasy. Przed obecnym sezonem klub z gminy Chełmek stracił prawie cały podstawowy skład. Artur Burski, trener LKS Gorzów został zmuszony do budowy zespołu zupełnie od nowa.

Wynik otworzył w 20. minucie Węgrzyn. Piłkarz Zaborzanki w zamieszaniu podbramkowym dobił strzał kolegi z zespołu. Pięć minut później Wąsik otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny i wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem rywali. W 44. minucie goście doszli przeciwnika na jedną bramkę. Dobre podanie z rzutu wolnego Feliksa wykorzystał Opitek. Goście mogli wyrównać stan rywalizacji. Strzał Opitka obronił bramkarz, a dobitka Pędrysa była niecelna.

W 65. minucie padła bramka na 3:1. Łach przejął futbolówkę dograną przez Semika, minął trzech przeciwników i oddał dobry strzał. W 68. minucie w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Kysiak. Wynik 3:2 utrzymał się do 78 minuty. Kleczkowski chciał dośrodkować piłkę w pole karne. Ta nie dotarła do żadnego z jego kolegów z zespołu, ale odbiła się przed bramkarzem i przelobowała go. W 83. minucie dobrą akcję rozegrali Wróbel z Łachem. Celnym strzałem zakończył ją Wąsik.

Sobota 13 sierpnia Zaborzanka Zaborze – LKS Gorzów 5:2 (2:1)
Bramki:1:0 Węgrzyn (20.), 2:0 Wąsik (25.), 2:1 Opitek (44.), 3:1 Łach (65.), 3:2 Kysiak (68.), 4:2 Kleczkowski (78), 5:2 Wąsik (83.)

Składy:
Zaborzanka Zaborze:Sroka – Kleczkowski, Katerla, Gajewski, Szabla (70. Jęczała) – Węgrzyn (65. Gaweł), Semik (85. Welber), Wróbel, Łach – Stańczyk (75. Krawczyk), Wąsik. Trener: Rafał Przybyła.

LKS Gorzów:Kotlarz, Pędrys, Opitek, Kowalczyk, Ćwieląg, Kurtyka, T. Gustowski (82. Krzemiński), Feliks, Kysiak, Rybak, Majcherek. Trener: Artur Burski.