Kolejna wygrana

Team Sport Hejnał Kęty przegrał z Zaborzanką Zaborze 1:2.
Team Sport Hejnał stracił już szansę na awans do V ligi. Działacze i zawodnicy tego klubu nie rezygnują jednak z walki o jak najwyższe miejsce w tabeli. Zaborzanka rozpoczęła rundę wiosenną od remisu z ostatnim w tabeli LKS Gorzów i zwycięstwem z Sołą Łęki. Celem Zaborzanki jest najpierw uchronić się przed spadkiem, a potem walka o wyższe miejsca.

W 36. minucie Ryłko wykorzystał nieporozumienie między stoperem a bramkarzem i wepchnął piłkę do pustej bramki. W 47. minucie rzut rożny wykonywał Łach. Do dośrodkowanej piłki doszedł Wróbel i uderzył głową. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. W 54. minucie po kolejnym rożnym granym przez Łacha, Herma dobrze ocenił tor lotu piłki i strzelił gola na 1:2.

Gospodarze nie byli tego dnia w stanie poważnie zagrozić bramce rywala. Za to Zaborzanka w końcówce mogła prowadzenie podwyższyć. W dogodnej sytuacji Gaj przestrzelił. W sytuacji jeden na jeden z bramkarzem strzał z 13 metrów oddał Węgrzyn, ale chybił. Strzał Semika obronił bramkarz.

– Postawę mojej drużyny w tym spotkaniu może podsumować tylko słowo „katastrofa” lub „żenada”. Przez cały mecz rozegraliśmy dwie składne akcje – powiedział Jerzy Sordyl, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

– Moi zawodnicy w końcu uwierzyli w siebie. To było widoczne w dzisiejszym meczu. Wiedzieliśmy, że zespół z Kęt jest mocny. Nastawiliśmy się więc na cierpliwą grę z tyłu i oczekiwanie na kontry. Okazało się jednak, że trafiliśmy na słabszy dzień przeciwnika. W zasadzie przez cały mecz to my kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Co prawda mecz skończył się naszym niskim zwycięstwem, ale mogliśmy wygrać wyżej – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

Sobota 15 kwietnia Team Sport Hejnał Kęty – Zaborzanka Zaborze 1:2 (1:0)
Bramki:1:0 Ryłko (39.), 1:1 Wróbel (47.), 1:2 Herma (54.)

Team Sport Hejnał Kęty:Radwan, Borak (57. Wesołek), Januszyk, Karpiński, Kowalski (80. Tomala), Kliś, Flisek, Nguyen (46. Lach, żółta), Klimczyński (75. Gasidło), Ryłko, Chrapkiewicz. Trener: Jerzy Sordyl.

Zaborzanka Zaborze:Sroka – Kleczkowski, Herma, Gajewski, Malinkiewicz (75. Szabla) – Katerla (80. Stańczyk), Łach, Węgrzyn (żółta), Grubka (60. Semik) – Wróbel, Gaj (89. Welber). Trener: Rafał Przybyła.