"Najlepszy" mecz zaborzanki

To był istotny mecz dla obu drużyn. Ewentualne zwycięstwo gości pozwalałaby im utrzymać kontakt z czołówka. Trzy punkty zdobyte przez Zaborzankę pomogłyby w walce tego zespołu o awans do B klasy.

W tym meczu zdecydowanie przeważali gospodarze. W 18. minucie Wróbel zagrał prostopadle do Łacha, a ten uderzył celnie na dalszy słupek. W 25. minucie zawodnik z klubu z Piotrowic źle wybijał futbolówkę ze swojego pola karnego. Trafiła ona do Wróbla, który uderzył z pierwszej piłki i strzelił gola na 2:0.

Również dwie bramki padły w drugiej połowie. W 50. minucie Przybyła wyrzucał piłkę z autu. Głową uderzył ją Stańczyk i strzelił gola na 3:0. W 90. minucie wynik ustalił Szymeczko, który zdobył bramkę tzw. „szczupakiem” po dośrodkowaniu z rzutu rożnego kolegi z zespołu.

– W tym meczu cały czas dominowaliśmy. Goście nie zagrozili naszej bramce. To był najlepszy mecz Zaborzanki od momentu, kiedy ja ją prowadzę. Zagraliśmy na prawdę dobre spotkanie. Nieźle spisali się nie tylko zawodnicy z podstawowego składu, ale również i piłkarze rezerwowi, którzy po wejściu na boisku pomogli nam w realizacji naszych celów – powiedział Rafał Przybyła, grający trener Zaborzanki Zaborze.

– Źle weszliśmy w mecz. Daliśmy grać piłką rywalom. Wykorzystali zdobywając dwa gole. Padły one po dużych błędach naszego zespołu. Na druga połowę wyszliśmy zmobilizowani i skoncentrowani. Szybko stracony gol podłamał nam skrzydła. Zaborzanka zasłużenie wygrała. Póki co, była to najlepsza drużyna, z którą graliśmy w tej rundzie – powiedział Konrad Sobita, grający trener LKS Piotrowice.

Zaborzanka Zaborze – LKS Piotrowice 4:0 (2:0)
Bramki:1:0 Łach (18.), 2:0 Wróbel (25.), 3:0 Stańczyk (50.), 4:0 Szymeczko (90.)

Zaborzanka Zaborze:Pędlowski – Kruczała, Katerla, Gajewski, Szabla(67. Jęczała) – G. Stańczyk (52. Węgrzyn), Przybyła (60. Kiełtyka), Semik, Łach – Krawczyk (75. Szymeczko), Wróbel. Trener: Rafał Przybyła.

LKS Piotrowice:Ziembla – M. Rogalski, Miętka, Sobita, Czerwik – Merta (23. M. Frączek), Górecki, S. Rogalski (75. Kościelnik), Paweł Frączek, Piotr Frączek – Chachuła (60. Grzybek).

Źródło: www.faktyoswiecim.pl