Rewanż udany, Zaborzanka-Sygnał 4:1

W spotkaniu lidera B klasy z outsiderem tych rozgrywek nikt nie miał problemów z wskazaniem faworyta. W poprzedniej kolejce klub z Zaborza stracił dwa punkty, więc teraz musi bardziej uważać.

W 20. minucie wynik spotkania otworzył Jęczała. Zawodnik Zaborzanki uderzył głową piłkę wcześniej wyrzuconą z autu przez Przybyłę i dał gospodarzom prowadzenie. W 25. minucie Krawczyk otrzymał futbolówkę od strzelca gola na 1:0, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

W 30. minucie było 3:0. Krawczyk wymanewrował trzech obrońców, a później oddał precyzyjny strzał na dalszy róg . W 70. minucie rzut wolny z 25 metrów wykonywał Sulkiewicz. Piłkarz Sygnału nie pomylił się i umieścił piłkę w siatce przy bliższym słupku. W 80. minucie wynik spotkania na 4:1 ustalił Krawczyk. Oddał on precyzyjny strzał głową. Zawodnik zespołu gospodarzy trzeci raz wpisał się na listę strzelców.

– Staraliśmy się nawiązać równorzędną walkę z liderem i zagrozić jego bramce, ale zdecydowana większość naszych ataków kończyła się przed szesnastką. W ostatnich 30 minutach przeważaliśmy i mieliśmy sytuacje bramkowe, ale nie wykorzystał ich Nycz, Kasperek i Oczkowski. Wtedy było już jednak za późno – powiedział Damian Pałamarczuk, grajacy trener Sygnału Włosienica.

– Przez większość meczu prowadziliśmy grę. Mogliśmy wygrać wyżej. W końcówce byliśmy rozluźnieni. Starał się to wykorzystać przeciwnik. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie – powiedział Rafał Przybyła, grający trener Zaborzanki Zaborze.

Sobota 30 kwietnia Zaborzanka Zaborze – Sygnał Włosienica 4:1 (3:0)
Bramki:1:0 Jęczała (20.), 2:0 Krawczyk (25.), 3:0 Krawczyk (30.), 3:1 Sulkiewicz (70.), 4:1 Krawczyk (80.)

Zaborzanka Zaborze:Pędlowski (46. Polak) – Jęczała, Katerla, Gajewski, Szabla – Stańczyk (67. Borowski), Przybyła (62. Kiełtyka), Semik, Malinkiewicz (60. Welber) – Wróbel, Krawczyk. Trener: Rafał Przybyła.

Sygnał Włosienica: Patrzyk (55. Pałamarczuk) – Pokrzyk, Pacyga, Grubka, Korwin (30. Kowalik) – Kasperek, Stachura, Szpiegla, Nycz (74. Pacyna) – Sulkiewicz, Oczkowski. Trener: Damian Pałamarczuk.

Źródło: www.faktyoswiecim.pl