Pewne zwycięstwo

Zaborzanka Zaborze wygrała 4:2 z Sołą Łęki.
W 25. minucie po dośrodkowaniu Semika, gola zdobył ustawiony przy słupku Gaj. Siedem minut później strzelec gola na 1:0 w środkowych rejonach boiska wymanewrował obrońcę i uderzył celnie wewnętrzną częścią stopy z 25 metrów. Piłka przeleciała nad bramkarzem i wpadła do siatki. W 37. minucie gospodarze prowadzili 3:0. Przeprowadzili oni dobrą, drużynową akcję. Kleczkowski zagrał futbolówkę do Łacha, który ograł przeciwnika i podał ją na 15 metr do Wróbla.

W 55. minucie goście strzelili bramkę na 3:1. Damian Dusik zagrał przekątnie do Matejki, a ten przekazał ją Karnasowi. Ostatni z wymienionych zawodników uderzył celnie z około 13 metrów. Piłkarze Zaborzanki zadali przeciwnikowi jeszcze jeden „celny cios”. Łach minął obrońcę, który zdaniem sędziego zahaczył o niego. Karnego wykorzystał Gaj. Gości stać było na zdobycia jeszcze jednego gola. Rzut karny skutecznie wykonał Karnas.

– W pierwszej połowie przeważaliśmy zdecydowanie. W drugiej gra trochę się wyrównała, ale my kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku – powiedział Rafał Przybyła, trener Zaborzanki Zaborze.

– Na początki meczu graliśmy tak, jakbyśmy na niego w ogóle nie dojechali. Nie chciało nam się grać. Gol na 3:1 pomógł nam zmienić styl gry. Naraziliśmy się jednak na kontrę, po której straciliśmy gola. Po tym golu było „już pozamiatane” – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

Sobota 8 kwietnia Zaborzanka Zaborze – Soła Łęki 4:2 (3:0)
Bramki:1:0 Gaj (25.), 2:0 Gaj (32.), 3:0 Wróbel (37.), 3:1 Karnas (55.), 4:1 Gaj rzut karny (65.), 4:2 Karnas (75.)

Składy:
Zaborzanka Zaborze:Sroka, Kleczkowski (75. Gaweł), Gajewski, Herma, Malinkiewicz, Semik (65. Szabla), Katerla, Węgrzyn (89. Welber), Łach, Wróbel, Gaj (80. Stańczyk). Trener: Rafał Przybyla.

Soła Łęki:Daniel Dusik, Damian Dusik, Handzlik, Grunwald, Adamczyk, Zygmunt (70. Płonka), Zarzycki (80. Handy), Kramarczyk,Lekki (46. Jawor), Karnas, Matejko. Trener: Krzysztof Zarzycki.

Źródło: faktyoswiecim.pl